Наукова громадськість стурбована намірами скоротити фінансування науки

31 березня 2020 р.

Голові Верховної Ради України, пану Разумкову Д.О.

Прем’єр-міністру України, пану Шмигалю Д.А.

 

Заява

з приводу Законопроєкту №3279 «Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік"» від 29.03.2020р.

Наукове товариство імені Шевченка (НТШ), яке об’єднує науковців академічної сфери та університетської освіти і науки, висловлює глибоку стурбованість запланованим у Законопроєкті істотним зменшенням фінансування за бюджетними програмами КПКВК 6541230 «Підтримка розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень» та КПКВК 2201300 «Забезпечення діяльності Національного фонду досліджень (НФД), грантова підтримка наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних розробок». Саме створення цих програм стало наслідком тривалих дискусій представників наукового середовища з Верховною Радою України задля того, щоб розпочати процес впровадження вимог ухваленого ще у 2016 році Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і припинення систематичного зменшення відносних видатків на науку, порятунку її від близького незворотного занепаду. Усіх положень цього Закону неухильно дотримуються наукові установи і виші, зокрема в НАН України з використанням кращого закордонного досвіду організовано багатопланове оцінювання діяльності наукових установ з наданням кращим інститутам та молодіжним колективам додаткового фінансування саме за рахунок бюджетної програми КПКВК 6541230, що дозволило, здебільшого, підняти лише частку оплачуваного робочого часу. Велике сподівання українські науковці покладають і на довгоочікуваний запуск конкурсів проектів НФД для отримання відповідної грантової підтримки їх важливих наукових досліджень.

Зменшення фінансування за вищезгаданими бюджетними програмами підірве можливості отримання наукових результатів у напрямках, які у цей складний час забезпечують необхідний для Держави науковий та науково-технічний прогрес. На нашу думку, за безсумнівної потреби забезпечення збалансованості Державного бюджету України на 2020 рік існують менш руйнівні стосовно далекосяжних цілей шляхи його перерозподілу.

                   

Голова НТШ                                                                    Р. М. Кушнір

ДолученняРозмір
Image icon ntsh_.jpg3.63 МБ