НОВИНИ НАУКОВОГО СВІТУ: ФОРУМ „ЖІНКА В НАУЦІ — 2020“

11 лютого 2020 року у Львові успішно відбувся Другий Форум, присвячений жінкам і дівчатам у науці, організований Науковим товариством імені Шевченка в Україні! Бо кому ж, як не НТШ прославляти жінку і дівчину в Науці! Адже місія НТШ – популяризувати українську наукову думку у світі! А ще – показати світові наукову потужність і потенціал жінки-науковиці!

Сьогодні, і це особливо треба розуміти, велике значення має розвиток інтелекту, підтримка наукової думки і практики, відчуття потреб світу науки. Науковці, члени НТШ, є експертами у різних галузях науки і своїми раціональними знаннями часто допомагають у вирішенні багатьох гострих, а деколи спірних питань.

Слід зазначити, що керівництво Львівської області та Львова високо оцінило здобутки жінок-науковиць і відзначило їх Грамотами та Подяками.

На Форумі звучали слова подяки та захоплення, для тих, хто своєю працею та інтелектом творить український науковий простір. З вітальним словом виступив голова НТШ в Україні, академік НАНУ Роман Кушнір; директор ЗНЦ Олег Зинюк; директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська.

Про роль жінки-науковиці у громадському житті, її впливу на формування суспільної думки та впровадженні наукових винаходів у різних галузях, наголосив кандидат економічних наук Роман Филипів, заступник Голови ЛОДА 2018-19 років, заступник Голови Народного Руху у Львівській області. Чудовими квітами жінок–науковиць привітав ректор Львівського торговельно-економічного університету, професор Петро Куцик.

Під час Форуму звучали цікаві доповіді, з якими виступили: доктор медичних наук, завідувач кафедри клінічної імунології та алергології, голова лікарської комісії НТШ – Валентина Чоп’як; кандидат економічних наук, проректор із науково-педагогічної робити УКУ, засновниця Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS), яка впроваджує наукові відкриття у практику – жінка-підприємець, що входить до “Топ-100 успішних жінок України” – Софія Опацька; доктор мистецтвознавства, завідувачка кафедри історії музики Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, кавалер Ордена Княгині Ольги, заслужена діячка мистецтв України, заступниця голови Музикознавчої комісії НТШ – Любов Кияновська.

Музичним подарунком звучали пречудові музичні номери, організовані доктором музикознавства, секретарем музикознавчої комісії НТШ – Оксаною Гнатишин. Лауреати Міжнародних конкурсів Тарас Менцінський (віолончель) та Станіслав Синиця (гітара) виконали Іспанський танець Енріке Гранадоса. Дуеттіно на угорські теми Франца Доплера виконали Лауреати Всеукраїнських конкурсів Олег Луцик, Дарія Гудименко та Уляна Сельська. Колядками привітав Форум чоловічий вокальний квартет «Нюанс».

Родзинкою Форуму став показ сучасного українського одягу від Людмили Чайковської – всесвітньо відомої дизайнерки та модельєрки, роботи якої – справжні витвори мистецтва, що підкорили модний світ Європи, Америки та Китаю. Моделі – жінки наукового світу – демонстрували мистецькі витвори одягу на Форумі «Жінка в науці» у Львівському Будинку вчених.

Важливими напрацюваннями Форуму стали підсумки і плани жіночої наукової спільноти. Жінка в науці є активною не тільки в науковій діяльності, а й у всіх сферах життя: сімейній, громадській, державотворчій.

  • Жінка-науковець є волонтером українського інтелектуального  фронту. В тому числі й через те, що наука в Україні є мізерно фінансована галузь, зокрема у 2020 році виділено лише 0,17% від ВВП, що в 10 разів менше від декларованого, зазначила, Лідія Бойчишин – авторка ідеї проведення Форуму, кандидат хімічних наук, доцент Львівського Національного Університету імені Івана Франка, заступниця Голови НТШ в Україні та чарівна ведуча наукового свята жіноцтва. У справі ведення Форуму їй майстерно допомагав галицький митець – поет, співак і ведучий – Богдан Бовшик.

Форум «Жінка в Науці» - 2020 набув широкого розголосу та популярності, став святом і звітом діяльності жінок-науковців, які є справжніми берегинями не тільки сім’ї та роду, але й української наукової думки.

ДолученняРозмір
Image icon 1.jpg446.58 КБ
Image icon 2.jpg676.81 КБ
Image icon 3.jpg538.12 КБ
Image icon 4.jpg604.63 КБ
Image icon 5.jpg455.57 КБ
Image icon 6.jpg352.17 КБ
Image icon 7.jpg414.23 КБ
Image icon 8.jpg357.02 КБ
Image icon 9.jpg321.17 КБ
Image icon 10.jpg123.95 КБ
Image icon 11.jpg435.68 КБ
Image icon 12.jpg722.65 КБ
Image icon 13.jpg666.6 КБ