29 листопада 2014 р. в актовій залі НУ „Львівська політехніка“ відбулися Загальні звітно-виборні збори Наукового товариства ім. Шевченка.
У першій частині засідання було заслухано 4 доповіді, а саме: Анатолія Карася. „Українська перспектива перед голосом сумління“; Степана Стойка. „Ідея соборності Карпатської України (До 75-річчя від проголошення)“; Романа Гладишевського. „Від кристалографічних закономірностей до функціональних властивостей“ та Юрія Медведика. „Почаївський „Богогласник“ — видатна пам’ятка українського музичного бароко (До 220-ї річниці видання твору)“.
Після перерви звітні доповіді зачитали голова НТШ Олег Купчинський та голова Ревізійної комісії Борис Білинський. В обговоренні взяли участь Михайло Андрейчин та Роман Яремійчук.
Опісля Загальні збори одноголосно затвердили зміни до Статуту НТШ, згідно з якими одночасно з головою НТШ може обиратися Почесний голова товариства. Ним може бути особа, яка зробила вагомий внесок у розвиток української науки і в діяльність НТШ та була багаторічним головою Товариства. Почесний голова обирається довічно. На посаду голови Наукового товариства ім. Шевченка Олег Купчинський запропонував кандидатуру Р. М. Кушніра, зазначивши, що він і надалі буде працювати в НТШ: „Для мене Товариство — щось найважливіше в моєму житті“.
Після однообрання лічильної комісії, новим головою Товариства обрано Романа Кушніра — професора, доктора фізико-математичних наук, члена-кореспондента НАН України, директора (з 2003) та завідувача відділу термомеханіки (з 2001) Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України. Почесним головою обрано Олега Купчинського.
Після голосування Р. Кушнір подякував усім членам Товариства за підтримку. „Це рішення далось мені непросто. Ми зробимо все, аби НТШ звучало у всьому світі“. Водночас він зазначив, що одним з пріоритетів Товариства є підготовка і видання Енциклопедії „Наукове товариство ім. Шевченка“, планується відновлення виходу „Хроніки“ та „Вісника НТШ“. Крім того, слід упорядкувати структуру і роботу комісій. Як приклад успішної праці Р. Кушнір назвав Лікарську та Фізичну комісії. Щодо осередків, то Донецькому, Кримському і Слобожанському треба надати підтримку, також відновити роботу Київського осередку, відкрити в обласних містах нові. Одним із найскладніших питань новообраний голова вважає фінансове забезпечення. У цьому контексті планується робота над отриманням державного забезпечення та меценатської підтримки. „Адже у НТШ працює невелика кількість людей за мізерну зарплату. Ми повинні зробити все, аби забезпечити їх коштами“.
Опісля новообраний голова НТШ запропонував новий склад Президії, за який також проголосували одноголосно. До його складу ввійшли: Андрейчин Михайло Антонович, Білоніжка Петро Михайлович, Бойчишин Лідія Михайлівна, Гелей Степан Дмитрович, Гладишевський Роман Євгенович, Глушко Михайло Степанович, Гречило Андрій Богданович, Диба Юрій Романович, Железняк Микола Григорович, Завалій Ігор Юліанович, Зорівчак Роксолана Петрівна, Карась Анатолій Феодосійович, Кіндрацький Богдан Ілліч, Козаренко Олександр Володимирович, Купчинський Олег Антонович, Кушнір Роман Михайлович, Максимчук Валентин Юхимович, Мойсишин Василь Михайлович, Мриглод Ігор Миронович, Назарчук Зиновій Теодорович, Пляцко Роман Михайлович, Стасюк Ігор Васильович, Стойка Ростислав Степанович, Третяк Платон Романович, Федасюк Дмитро Васильович, Хобзей Наталія Василівна, Шаблій Олег Іванович.
Одноголосно також підтримали склад Ревізійної комісії. Головою Ревізійної комісії залишився Білинський Борис Тарасович. Її членами обрано Ковбуз Мирославу Олексіївну та Новосядлого Богдана Степановича.
На завершення Дмитро Федасюк зачитав проект Ухвали, згідно з якою Загальні звітно-виборні збори визнали роботу Товариства задовільною.
Наприкінці зборів Почесний голова НТШ Олег Купчинський виступив з подякою: „Дякую! Дякую за поточні справи. Дякую за організацію засідання, зокрема НУ „Львівська політехніка“ та працівникам НТШ“. Роман Кушнір натомість приєднався до подяки усім членам Товариства, зокрема, Олегові Антоновичу.
Олег Шаблій оголосив засідання закритим.