Урочиста Академія з нагоди відзначення 160-річчя від народження Івана Франка «СИНИ ІВАНА ФРАНКА – ПЕРШІ УКРАЇНСЬКІ ФАХІВЦІ РУХАНКИ І ЗМАГУ»

У четвер 22 грудня 2016 р. відбудеться Урочиста Академія з нагоди відзначення 160-річчя від народження Івана Франка. Родина Каменяра, зокрема його сини Тарас і Петро, вихованці професора тіловиховання Івана Боберського, мали безпосередній стосунок до початків становлення фізичної культури і спорту у нашому краї. Саме тому захід пройде під темою: «Сини Івана Франка – перші українські фахівці руханки і змагу».

Захід організовано кафедрою олімпійської освіти ЛДУФК спільно з Комісією тіловиховання і спорту ім. І. Боберського Наукового товариства імені Шевченка та Львівським обласним будинком учителя.

Цікавинками урочистості, окрім виступів з науковими повідомленнями фахівців (знаний львівський франкознавець Наталя Тихолоз, дослідники національної фізичної культури українців Ярослав Тимчак і Андрій Сова) стануть: перша прилюдна експозиція особистих спортивних речей Петра Франка; зустріч з нащадками родини Івана Франка.

Очікується, що в урочистості, окрім організаторів, візьмуть участь представники громадських організацій Львова («Рідна Школа», «Пласт», «Карпатський лещетарський клуб», «Конгрес української інтелігенції») та авторитетні особистості – Валентин Мороз, Леся Крип’якевич, Леся Чабан-Боберська, Володимир Парубій і інші.

Захід розпочнеться о 16.00 в Актовій залі головного корпусу ЛДУФК ім. І. Боберського за адресою – вул. Костюшка, 11.

Андрій СОВА, Ярослав ТИМЧАК