Співчуття з приводу смерті Романа Лубківського

Наукове товариство імені Шевченка (НТШ) в Україні з глибоким жалем зустріло звістку про передчасну смерть на 74-му році життя дійсного члена НТШ Романа Лубківського — відомого поета і перекладача, громадського діяча та дипломата.

Його життя було віддане праці на здобуття справжньої незалежності України та її демократичного і європейського розвитку. Багато для цього він зробив як народний депутат України першого демократичного скликання, член Комісії у закордонних справах, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Чеській та Словацій Республіці. Він був серед тих, хто підтримав відновлення в Україні Наукового товариства імені Шевченка та спричинився до забезпечення його діяльності, приймав активну участь у проведенні його наукових конференцій та був автором низки публікацій у виданнях Товариства.

Роман Лубківський — автор численних збірок поезій, книг перекладів та збірок літературно-критичних нарисів. Така його багатогранна творча діяльність була високо оцінена та відзначена Державною премією України імені Тараса Шевченка, премією імені Павла Тичини, преміями Чеського літературного фонду, а також  відзнакою «Заслужений діяч культури Польщі».

У нашій пам’яті Роман Лубківський закарбується як сильна та вольова Людина, яка віддала багато своїх сил та енергії задля утвердження та розвитку незалежної України.

Земля пером, Вам, дорогий Романе Маряновичу!

Висловлюємо щирі співчуття родині та близьким покійного.

 

З глибоким сумом і повагою,

Голова НТШ в Україні,

член-кор. НАН України                                                  Роман Кушнір

                                                                                    

Почесний голова НТШ в Україні,                                

д-р історичних наук                                                       Олег Купчинський

 

ДолученняРозмір
Image icon lubkivskyy.jpg18.4 КБ