З глибоким сумом повідомляємо, що 14 січня 2023 року на 88-му році життя відійшов у вічність дійсний і почесний член Наукового товариства ім. Шевченка — Шаблій Олег Іванович

Ранок 14 січня 2023 року приніс важку звістку для членів НТШ, усієї спільноти учених-географів України та зарубіжжя – ми залишилися без яскравої особистості, видатного науковця, великого патріота України Олега Івановича Шаблія.

Народився Олег Шаблій 14 листопада 1935 року в  с. Курівці Зборівського району на Тернопільщині, де закінчив початкову школу. У 1950-1954 рр. навчався у Бережанському педагогічному училищі, по закінченні якого вступив до Львівського державного університету ім. І. Франка на географічний факультет. З 1958 р. працював у цьому університеті спочатку як старший лаборант і завершуючи як Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач катедри економічної і соціальної географії.  Провів дуже широкий спектр наукових досліджень, відображених у близько 800 працях і розвідках у вітчизняних і зарубіжних виданнях. Серед його фундаментальних праць є «Суспільна географія: теорія, історія, українознавчі студії» (2001), «Основи загальної суспільної географії» (2003), чотиритомник вибраних праць «Суспільна географія» (2015-2019). Він підготував 21 кандидата і 5 докторів географічних наук.

            Яскравою сторінкою громадської, наукової та культурної діяльности О. Шаблія стала його праця в НТШ, починаючи від участі в Установчих зборах 21 жовтня 1989 р. За його ініціативою у січні 1990 р. відновлено Географічну комісію, яку він постійно очолював. 15 грудня 1992 р. Олега Шаблія обрано дійсним членом НТШ, у 2002 р. – одним із заступників голови Товариства, у 2020 р. – почесним членом НТШ. У його творчому доробку є ґрунтовні публікації, присвячені дійсним членам НТШ Степану Рудницькому, Володимиру Кубійовичу, Олені Степанів та іншим яскравим постатям української науки. У 2017 р. авторитетне міжнародне журі удостоїло О. Шаблія престижної Міжнародної премії імені Івана Франка в номінації «За вагомі досягнення в галузі соціально-гуманітарних наук».

            Уся спільнота Наукового товариства ім. Шевченка збереже пам’ять про Олега Шаблія як видатного трудівника на ниві української науки, громадянина і патріота.

 

Чин похорону Олега Івановича Шаблія відбудеться
17 січня 2023 р. (вівторок) о 12.00 год за адресою: вул. Пекарська, 52, м. Львів