27 червня 2022 року на 71 році життя відійшов у вічність дійсний член НТШ, український вчений-історик, доктор історичних наук, професор кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка — Богдан ЯКИМОВИЧ

Богдан Якимович народився 29 січня 1952 р., у селі Серафинці Городенківського району Івано-Франківської області. За першою освітою інженер, свій шлях в історичну науку розпочав у середині 1980-х рр. у Інституті суспільних наук АН України під керівництвом академіка Ярослава Ісаєвича. Досяг чимало, у доробку вченого – три монографії, більше десятка брошур, понад 350 наукових та науково-популярних статей, есеїв, рецензій. Упорядник і видавець понад 60 книжок. Серед провідних тем: франкознавство (зокрема студії над видавничою діяльністю Івана Франка), військова історія, біографістика, книгознавство. Окрема сторінка його наукових зацікавлень – шашкевичіана. Богдан Якимович – співорганізатор першого львівського перевидання альманаху “Руської Трійці” – “Русалки Дністрової” (Львів, 2007), ініціатор і співорганізатор перевидання фольклористичної збірки сподвижника “Руської Трійці” Григорія Ількевича “Галицькі приповідки і загадки” (Львів, 2002) та ін.

У 1998—2007 року очолював Наукову бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка. За час роботи на посаді директора активізувалася науково-бібліографічна та видавнича діяльність цієї установи. З його ініціативи розпочато випуск серійних видань: “Українська біобібліографія”, “Каталоги книгозбірні”, “Мемуари і документи”, “Дрібненька бібліотека, “Вісника Львівського університету. Серія: книгознавство, бібліотекознавство та інформаційні технології”. Започатковано факсимільне перевидання низки визначних раритетів українського друку, створено меморіальний читальний зал Івана Франка з унікальним вітражем до його поеми “Мойсей”.

Богдан Якимович поряд з працею в бібліотеці викладав на кафедрі новітньої історії України ЛНУ ім. Івана Франка, а з 2007 р. на кафедрі історичного краєзнавства. Перед тим він опублікував монографію “Іван Франко – видавець: книгознавчі та джерелознавчі аспекти” (Львів, 2006), а у 2008 р. успішно захистив у Національній бібліотеці України імені В. Вернадського докторську дисертацією “Іван Франко як книгознавець і видавець (90-ті роки ХІХ ст.– 1916 р.)”. У лютому 2011 р. йому було присвоєно вчене звання професора кафедри історичного краєзнавства.

Богдан Якимович – дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка (Історична комісія, 2017 р.), автор статей у «Віснику НТШ» та «Записках НТШ».

Світла пам’ять про Богдана Зіновійовича Якимовича — відомого вченого-історика та громадського діяча — назавжди збережеться в наших серцях.

Парастас: вівторок, 28 червня, 18.00 (каплиця, вул. Пекарська).

Чин похорону: середа, 29 червня, 9.00 (церква Пресвятої Трійці, вул. Тершаківців).