Відкритий лист підтримки Василя Петрика, члена НТШ

14.07.2021 р. № 26                                                                                                                                                         

Відкритий лист підтримки Василя Петрика

       Члени Президії Наукового товариства імені Шевченка (НТШ) з тривогою і обуренням сприйняли звістку про відкрите кримінальне провадження проти члена НТШ Василя Петрика, знаного науковця, доцента кафедри архітектури та реставрації «Львівської політехніки», члена Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Українського національного комітету ICOMOS, а в останній час – начальника Управління охорони об’єктів, який активно займається реставраційною та пам’яткоохоронною діяльністю.

На превеликий жаль, обставини цієї справи, про які стало відомо громадськості, дають підстави для сумнівів в об’єктивності її розгляду. Найперше, дивує факт, що особа, за заявою якої відкрито провадження, є професійним опонентом Василя Петрика. Це дає вагомі підстави для того, аби трактувати відкриття кримінального провадження зведенням рахунків, перешкоджанням його професійній діяльності та лобіюванням бізнесових інтересів. Підтвердженням чого є, також, відсторонення п. Василя від займаної посади. Професійна діяльність Василя Петрика у захисті «Миколаївської фортеці» стала очевидною перепоною для ділків, які всупереч інтересам місцевої громади зазіхають на її надра.

Президію НТШ непокоїть те, що порушена справа, яка поспіхом розглядається у закритому режимі (до зали суду не впускали родину, журналістів та депутатів), може бути політично вмотивованою. Вимагаємо вжити всіх можливих заходів щодо дотримання законності та об’єктивного і публічного розгляду цієї справи, підставою для якого має стати прозоре і неупереджене розслідування та гарантії безпеки Василя Петрика.

Голова НТШ, академік НАН України                                    Роман Кушнір

Член президії НТШ, доктор історичних наук                      Андрій Гречило

Член президії НТШ, голова комісії архітектури
та містобудування, доктор архітектури                              Юрій Диба